Spalio 6 d. 11 val. Ramučių kultūros centro skvere vyko iškilmingas paminklinio suoliuko, skirto pagerbti Karmėlavos valsčiaus Vyties kryžiaus kavalierius, atidengimas.
Renginyje dalyvavo LR seimo narys Antanas Nesteckis, Kauno rajono meras Valerijus Makūnas, knygos „Pakaunės krašto karžygiai" autorius žurnalistas Vilius Kavaliauskas, šauliai, bendruomenės atstovai, mokiniai.
Paminklą pašventino Karmėlavos Šv. Onos bažnyčios klebonas kun. Virginijus Veprauskas.
Atidengiant memorialą jaudulį tvardė buvusio Kauno karo muziejaus trimitininko, Vyties Kryžiaus kavalieriaus Jurgio Pratkevičiaus anūkė Valentina Raškevičienė ir proanūkė Jurgita Raškevičiūtė-Tumosienė.
Moterys savitai įprasmino savo senelio atminimą. Prieš keletą metų, pardavusios Lietuvos savanorio žemę, mama ir dukra pinigus investavo į privataus vaikų darželio „Baibokynė" statybą.
„Tai dar vienas pavyzdys, kad gėris, drąsa ir kilnumas yra mūsų krašto žmonių genuose", - pastebėjo meras V. Makūnas.
Pusiau atvestos knygos formos suolelyje įrašytos Anelės Juozėnaitės, Kazio Ramanausko, Broniaus Dvaranausko, Jurgio Pratkevičiaus, Justo Šimulaičio, Vlado Skorupsko, Povilo Jarošuko pavardės.
Projektą finansavo Ramučių žemės ūkio bendrovė.
Skulptoriaus Danieliaus Sodeikos ir architektės Violetos Beigienės sukurti paminkliniai suoleliai jau pastatyti devyniose Kauno rajono vietose.​​​

Živilė Rusevičienė
Ramučių kultūros centro projektų vadybininkė

• IMGP5217